Features
Seafloor Cleaning Robot Battery lifepo4 24volts 100ah Battery
Lightweight and portable
Powerful BMS
Lower self discharge
Excellent deep cycle performance
Environment friendly
Cycle life: 3,500 times(80%DOD)
Parameters
| Brand Name | Manly/OEM |
| Product Name | Seafloor Cleaning Robot Battery lifepo4 24volts 100ah Battery |
| Cell Mode | 3.2V Cell |
| Voltage | 24V |
| Capacity | 100Ah/100000mah |
| Cycle Life | Up to 3500 cycles |
| Standard Charge Mode | CC/CV |
| Self-Discharge | < 2% |
| Charge current | 0.2C~1C/Customization |
| Peak discharge current | 3C(<3s) |
| Discharge Cut off voltage | 20.0V |
| Charge Cut off voltage | 29.2V |
| Product Box | ABS/Customization |
| Output Plug | Customization |
| Guarantee | 3 Years |
| Lifespan | 10~15 years |
| OEM/ODM | YES |
Customized Services: Feel Free to share your detailed requirement to MANLY Battery at sales@manlybatteries.com

MANLY Battery Factory Overview


Why Choose MANLY Battery?
Top Services
We will test all batteries, and send pictures to our customers, and then send them out after customers confirm, this is our responsibility.
After-sales service
Quality assurance, 24h to solve your problems, provide solutions and technical support
Payment
Different payment from T/T, Wester Union, Paypal, LC and etc
Quality assurance
3 years warranty, provide lifelong technical service support
Rich Experience in R&D and production more than 12 years!
Four Advantages
High quality, super performance, best services, sincere cooperation
The Customers Feedbacks


More Applications of 12V Lithium Battery

FAQ
Q: What's the MOQ limit?
A: There is no MOQ for samples. For bulk order quantity, the more quantity, the cheaper.
Q: Can you produce the order with the customer's brand?
A: Yes, of course. OEM & ODM service is warmly provided.
Q: What certification does your battery have?
A: Most of our batteries have UL/CE/REACH/RoHS/IEC62133/CB/UN38.3 approved.
Q: What are the terms of payment?
A: For bulk orders, a 50% deposit will be paid first, and the remaining 50% will be paid before delivery.
Q: What is your term of delivery?
A: We accept EXW, FOB Shenzhen or FOB Guangzhou. You can choosethe one which is the most convenient or cost effective for you.
Hot Tags: seafloor cleaning robot battery, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, in stock, made in China












